sarkac-toplu-degirmen.jpg

Sarkaç Toplu Değirmen

Sarkaç toplu değirmen tasarımı konusunda sahip olduğumuz deneyimler sürekli olarak yenilenmekte ve bu süreç tasarımlarımıza yansıtılmaktadır. Sarkaç Toplu Değirmen  çok geniş endüstriyel alanlarda kullanılmaktadır. Yapı, kimyasal maddeler, kimyasal gübre üretimi, metellurji, maden, seramik, çelik, termal enerji, tuğla ve kiremit , kömür endüstrisi gibi nem oranı % 6'nın altında olan, patlamayan ve alev almayan tüm ürünleri öğütebilir. Sarkaç toplu değirmenin öğütebileceği binlerce malzeme çeşiti vardır. Tipik olarak; çimento, kuvars, feldispat, alçıtaşı, kireçtaşı, dolomit, grafit, florit, fosfat cevheri, ferro manganez, kömür, cüruf, granit, mermer, barit, seramik ve cam gibi. Sarkaç toplu değirmenlerde en sık karşılaşılan sıkıntı sarkaç topların arızalanarak işlevini yerine getirememesidir. Sarkaç top yağlama ve toz sızdırmazlık sistemine getirdiğimiz yenilikler sayesinde güvenilir ve düşük bakım maliyetine sahip üretim yapılabilmektedir. Değirmen ana yataklama sistemi toz sızdırmaz olarak tasarlanmaktadır. Sistem kullanım talimatlarına uygun işletildiği takdirde sarkaç toplu değirmen 25 yılın üzerinde hizmet verebilecek şekilde tasarlanmıştır.

Değirmenlere tümleşik olarak dinamik ayırıcı yerleştirilmektedir. Öğütülen malzemenin tane boyutu bu sayede sınırlandırılarak tek seferde istenen malzeme inceliği elde edilebilmektedir.  Farklı malzeme özelliklerine ve talep edilen tane boyut analizine göre farklı dinamik ayırıcı tasarımları mevcuttur. İşlem süreci için en uygun tasarım tarafımızca seçilir. Ayırıcılar standart kaçak parçacık önleme sistemi ile donatılmıştır.
 

Sarkaç Toplu Değirmen Bileşenleri

  • Besleme Birimi: Küçük taneli yığın malzemenin sorunsuz şekilde beslenebilmesi için özel olarak tasarlanmıştır.
  • Tahrik Birimi: Ana motor, şanzıman ve kaplinlerin yer aldığı kısımdır. Kaplin tasarımı ve imalatı firmamıza aittir.
  • Ana Gövde: Sarkaç toplu değirmen de öğütme işleminin gerçekleştiği kısımdır. Hava girişi ve dağıtımı burada gerçekleşir.
  • Dinamik Ayırıcı: Tanecik boyutunun sınıflandırıldığı kısımdır. Ayarlanabilir rotor devri ile tek seferde istenilen malzeme inceliğine ulaşılır.
Hafa Makine Sarkaç toplu değirmen imalatını 1995'den beri yapmaktadır.

Paylaş :

Hemen Ara : +90 (232) 799 00 58

Model Ring Ölçüsü(mm) Giriş Ölçüleri(mm) Motor(kw) Volan Devri(d/dak) Ağırlık(kg) Kapasite(t/s)
STD2000 2000x300 0-50 250 83 38.000kg 25(0-90micron)